Pokladna sumu obratu

Spravujeme obchod, v ktorom zaznamenávame obrat pomocou pokladnice. Zákazníci si veľmi často želajú nakupovať tovar v cudzej mene, najmä v eurách. Je registrácia v pokladnici v cudzej mene dodatočná?

TitanodrolTitanodrol - Budujte svalovú hmotu za mesiac, ktorý ostatní stavajú roky!

V zmluve s čl. 111 3a bod 1 zákona o DPH platitelia DPH sú povinní pri vedení evidencie pomocou registračných pokladníc vytlačiť účtenku alebo faktúru za každý predaj a vyhotoviť tlačený doklad pre zákazníka.

V § 10 ods. 1 bodu 14 vyhlášky o technických podmienkach, obdobne ako v § 8 ods. 1 bod 14 nariadenia o registračných pokladniciach, ktorý obsahuje údaje, ktoré by sa mali uvádzať na daňovom doklade, musíme povinne uviesť menu, v ktorej sa zaznamenávajú tržby, aspoň pre celú sumu hrubého predaja.

Hlavné kritériá a technické podmienky, ktoré chcú registračné pokladnice robiť, sú však stanovené v kapitole 2 nariadenia o technických podmienkach.

Preto v súlade s § 14 ods. 1 tohto nariadenia by mal program predaja v zložení obsahovať funkcia: umožnenie daňovníkovi zmeniť názov meny, v ktorej je predaj zaznamenaný, t. j. jeho skratka, ako aj naprogramovať danú zmenu vopred zadaním dátumu a času zmeny; uloženie dátumu a času začatia záznamov o predaji vo zvyšnej mene vo fiškálnej pamäti a dodatočne prevod súčtu hrubej sumy predaja do vzdialených mien, zatiaľ čo výsledok prepočtu podľa výmenného kurzu a predloženia platby musí byť uvedený na fiskálnom účte za fiškálnym logom s uvedením jednotiek ; prevod sa musí pripraviť s presnosťou najmenej šesť desatinných miest a výsledok prevodu sa musí zaokrúhliť na dve desatinné miesta.

Tiež skratka mien cudzích mien označuje označenia, ktoré používa naša banka Poľska.

Ak teda daňovník chce predávať výrobky pre prácu spotrebiteľov, ktorí platia cenu v cudzej mene, musí mať spravidla pokladňu, ktorá je vybavená vzťahom, ktorý umožní konverziu výmenného kurzu.

Z formy, ktorá bola v štúdii konštantná, je možné dospieť k záveru, že cena za nakúpené položky sa považuje za účtovanú v EUR, v období, keď sa hodnota zákazky bude prezentovať v zlotých. Nariadenia, ktoré sa zaoberajú DPH, neupravujú otázku, aký výmenný kurz musíme povoliť na prevod sumy PLN na EUR.